Kāpēc es mīlu Latviju

Kāpēc es mīlu Latviju

Kāpēc es mīlu Latviju

Latvija ir ļoti maza valsts, bet tai ir tik daudz labu īpašību, ka daudzas lielās valstis par tādām var tikai sapņot. Katram no mums ir jāmīl sava valsts, jāciena tā. Šo mīlestību ir jāglabā sirdī un jānodod no paaudzes uz paaudzi, mums ir mūsu Latvija un mēs varam ar to lepoties!

Mēs varam būt pateicīgi savai valstij par to, ka visi varam šeit mierīgi gulēt. Mums nav karu, bruņotu uzbrukumu. Mums nav neparedzamu dabas anomāliju, plūdu, zemestrīču (ja ir, tad ļoti minimālas).

Mēs varam būt pateicīgi, ka dzīvojam Latvijā un izbaudām četrus skaistus gadalaikus. Tikai mūsu valstī, cilvēkiem ir iespēja četras reizes gadā priecāties par gadalaiku maiņu – redzēt kā pavasarī dīgst pirmie asni, atgriežas putni no siltajām zemēm, redzēt, ka vasara izauklē labības laukus un kā dāsnais rudens pasniedz mums savas veltes, redzēt, kā nokrīt pēdējās lapas, kā debesis pārklāj tumši mākoņi un sagaidīt pirmo, balto sniegu. Mēs varam priecāties, ka mums ir iespēja dzīvot tik spilgti izteiktos gadalaikos. Tas taču ir tik jauki, ka vasarā varam sauļoties, bet ziemā slēpot un slidot!

Latvija un Latvijas iedzīvotāji var būt lepni par saviem nacionālajiem svētkiem. Dziesmu un Deju svētki – vienotības un lepnuma sajūta. Lepnums, par valsti, kurā dzīvojam, lepnums, par cilvēkiem, kuri šeit dzīvo un strādā, dzied, dejo un priecājas. Tikai mūsu valstī ir Līgo svētki, kuri tiek svinēti pēc ražena pavasara darba cēliena.

Vai, mēs, latvieši, kādreiz varējām iedomāties, ka mūsu gatavoto pārtikas produkciju atpazīs un cienīs citu valstu iedzīvotāji? Tagad mēs esam atpazīstami, tagad mūsu produkcija ir iecienīta arī citās valstīs un mēs varam ar to lepoties.

Pie mums, uz Latviju, brauc tūristi no visām pasaules valstīm, tāpēc, ka pie mums, Latvijā, ir ļoti skaisti, mums ir Vecrīga. Mazās, šaurās ieliņas, baznīcas, veclaiku ēkas, kuras ir būvētas ļoti, ļoti sen, bet ir populāras vēl šodien.

Latvijā ir ļoti bagāta flora un fauna. Latvija teritorijas ziņā ir samērā maza, bet uz tās teritorijas atrodas četri dabas rezervāti, četri nacionālie parki, 42 dabas parki, deviņi aizsargājami reljefa apvidi un visos tajos mīt liels dzīvnieku skaits. Vēl, mēs varam lepoties ar aizsargājamiem dabas pieminekļiem: seniem kokiem, dendroloģiskajiem stādījumiem un alejām.

Skatoties Latvijas kartē, mēs redzam, ka to caurvij daudzu upju gultnes. Latvijā ir daudz ezeru, purvu un ir pat ūdenskritumi! Visas ūdenstilpnes ir pasakainu ainavu ieskautas un katrai no tām ir savi ‘’iemītnieki’’.

Mēs varam lepoties ar to, ka mūsu, Latvijas valstī, var iegūt labu izglītību. Visu laiku runā, ka izglītība ir kļuvusi dārgāka, bet vienalga, vidējo izglītību bez maksas var iegūt jebkurš bērns, bet Latvijas universitātes ir pazīstamas un cienījamas visā Eiropā.

Mēs esam laimīgi cilvēki, jo katram Latvijas iedzīvotājam ir iespēja atpūsties pie jūras! Jūra ir mums blakus un nav jālido tūkstošiem kilometru ar lidmašīnu, lai to sasniegtu.

Mēs varam būt pateicīgi Latvijas dabai un Latvijas iedzīvotājiem, ka mums ir iespēja lietot uzturā pārtiku bez ĢMO. Baltijas jūra mums sniedz savas veltes, bet tīrumus sedz labības lauki. Pavasarī mēs varam dzert bērzu sulas, bet rudenī – sēņot un ogot.

Leposimies ar savu valsti un cienīsim to, jo tā ir tik bezgala skaista un dāsna, mūsu Latvija!

Close