Latvijas karogs.

Latvijas karogs.

Latvijas karogs.

Latvija ir neliela valsts, kura atrodas Baltijas jūras krastā. Karogs ir viens no Latvijas valsts atribūtiem. Mēs varam lepoties, ka mums ir tik vienkāršs un skaists karogs. Vēsturnieki vēsta, ka pirmo reizi tas ir parādījies Cēsīs. Latvijas karogs sastāv no auduma, kurš ir sadalīts trīs horizontālās līnijās. Divas no tām ir vienāda platuma, viena – mazliet šaurāka. Svītras uz karoga ir divās krāsās, balta un tumši sarkana, ļoti tuva bordo krāsai. Šim tonim vēl ir dots cits nosaukums – karmīna krāsa. Tas nozīmē, ka krāsa ir līdzīga venozo asiņu krāsai – tumšai un piesātinātai.

Latvijas karogam ir ļoti interesanta vēsture. Ir vairākas teikas un nostāsti, kā tas ir radies. To vairākas reizes ir atcēluši un atkal atjaunojuši. Par pirmo karoga dzimšanas datumu tiek uzskatīts 1921. gads. Tieši tad, jūnija vidū, karogs tika pirmo reizi oficiāli pieņemts. Tā mūžs ilga deviņpadsmit gadus, 1940. gadā to aizliedza un tas tika izņemts no lietošanas. Un, kā izrādījās – uz ilgu laiku. Atkārtota karoga pieņemšana notika tikai 1991. gadā, pēc tam, kad Latvija izstājās no Padomju Sociālistisko Republiku Savienības. Der atzīmēt, ka šajā laikā posmā valsts nebija bez karoga. Vairāk nekā piecdesmit gadus valstī par valsts karogu tika atzīts padomju karogs ar sirpi un āmuru.
Tomēr, pastāv viedoklis, ka Latvijas karogs šajā zemē ir parādījies ilgi pirms mūsdienu valsts veidošanās. Jau trīspadsmitā gadsimtā beigās līdzīgs karogs tika uzskatīts par cīnītāju karogu. Kā jau augstāk tika atzīmēts, tad karoga karmīna krāsa, asins krāsa, tika uzskatīta par latviešu tautas uzvaras simbola krāsu. Ienaidnieku asinis, kurus slavenajiem latviešu bruņiniekiem bija izdevies uzveikt smagās cīņās, ir milzīga spēka un vietējo iedzīvotāju varenības simbols. Karoga baltā krāsa tiek uzskatīta par tīrības, ticības un labestības krāsu. Tā atspoguļo tautas ticību labākai nākotnei un valsts iedzīvotāju tīros nodomus.

Vēl viena teiksma stāsta, ka latvieši ir devušies cīņā ar baltu karogu. Cīņas laikā tika ievainots virsnieks un to noguldīja uz baltā karoga, kad virsnieku noņēma, tad uz karoga bija palikušas divas sarkanas svītras, bet pa vidu – balts.

Latvijas karogam vienmēr ir jābūt goda vietā. Latvijas valstī 2009. gada 18. novembrī tika pieņemts likums, par vienotu Latvijas karoga lietošanu.

Tagad Latvija ir stipra un plaukstoša valsts, kura droši raugās nākotnē. Pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, Latvijas valsts manāmi nostiprināja savas pozīcijas starptautiskajā arēnā. Valsts ir perspektīvs ekonomiskais partneris pateicoties tās ģeogrāfiskajam novietojumam, pateicoties tam, ka tā atrodas Baltijas jūras krastā.

Valsts cenšas iegūt maksimālu peļņu pārtikas vieglās rūpniecības ražošanas jomā. Uzsvars tiek likts arī uz loģistikas centriem un drošām bankas sistēmām. Katru gadu, lielu ieguldījumu valsts kasē ienes tūrisma attīstība. Tāpēc, Latvija, varbūt ir maza, bet ļoti stipra, plaukstoša, uz savām kājām stāvoša, valsts.

Close