Valsts nodokļi vai brīvais tirgus?

Valsts nodokļi vai brīvais tirgus?

Valsts nodokļi vai brīvais tirgus?

Kā jūs domājat, kā ir pareizāk likt obligāti visiem maksāt nodokļus un pēc tam censties šo naudu sadalīt, tā lai izpatiktu nabadzīgākajiem cilvēkiem, vai ļaut brīvajam tirgum dominēt un katram cīnīties pašam par sevi. Noteikti, ka 99% no jums uzskata, ka valsts un kopīga nodokļu maksāšana ir pareizā atbilde bet es uzskatu savādāk, jo, lai gan, protams, mums vajadzētu nodrošināt ar iztiku slimus cilvēkus un arī izskolot bērnus, tomēr pēc tam kad mēs esam pieauguši, katram būtu jābūt par sevi un tie, kas nespēj izsisties, tiem tad arī būtu jābūt mazākām algām nekā tie, kuri iegulda lielu darbu un ir spējīgi savā dzīvē kaut ko sasniegt. Es nesaku, ka cilvēkiem būtu jāmirst badā vai jāpaliek bez medicīniskās palīdzības, es saku tikai to, ka tirgus ekonomikā, stiprākie izdzīvo un tā tas ir bijis vienmēr, jau sākot ar evolūcijas pirmsākumiem, kur stiprākie sugas pārstāvji nodod savus gēnus tālāk, bet vājākie to nespēj. Mēs cilvēki esam sociāli dzīvnieki un tāpēc mēs gribam palīdzēt viens otram, tāpēc arī rodas dažādas labdarības organizācijas, sociālās grupas un palīdzības cienasti ar brīvprātīgajiem. Bet kad runa iet par biznesu un jaunu produktu un pakalpojumu radīšanu tur valda konkurence un bez konkurences nebūtu iedomājami visi izgudrojumi, ko mēs līdz šim esam ieguvuši.

Man konkrētas atbildes, kā mums vajadzētu veidot sabiedrību nav, bet, manuprāt, valdība un nodokļi nav tā pareizā metode, jo paskatieties, kā mūsu valdība izpestī lielos uzņēmumus, kas ir uz bankrota robežas, kā valsts ir vienīgā, kas izlaiž naudu un ar to mēģina kontrolēt ekonomiku vai arī, kā valsts uzņēmumos valda liela birokrātija, korupcija un neefektivitāte. Pamatā pasaulē ir divi ekonomiskās domāšanas virzieni, kas ir kapitālisms un komunisms, un abos gadījumos ja viens vai otrs ir ieviest pilnībā tad sistēma nestrādā, tāpēc arī padomju savienība beigu beigās sabruka, bet pašlaik mums notiek dažādas krīzes.

Noteikti, ka būtu jābūt kādam labākam variantam, kā nodrošināt brīvo biznesu un to, ko tas sniedz, bet tajā pat laikā neļaut valstīm tajā iejaukties. Un vēl arī nodrošināt tos cilvēkus, kas paši sevi nespēj nodrošināt. Šī problēma noteikti kļūst aizvien izteiktāka, kad automatizācija un roboti sāks aizvien vairāk ienākt mūsu ekonomikā un tie, kuriem būs šie roboti varēs aizstāt cilvēkus, kas nozīmē vairs nebūs vajadzības pēc lētā cilvēka darbaspēka un aizvien vairāk cilvēki būs bezdarbnieka statusā un nespēs sev nodrošināt darbavietu. Ko mēs darīsim tad?

Close