Valsts saliedētības veidošanai

Valsts saliedētības veidošanai

Valsts saliedētības veidošanai

Latvijas valsts un mēs Latvieši esam ļoti patriotiski un mēs valsts svētkos visi izkaram Latvijas karogus, dedzinām svecītes un dodamies lāpu gājienos. Mēs vēstures stundās un arī sarunās godinām savus senčus, kas ir cīnījušies par neatkarīgas Latvijas izveidošanu un valsts atceres dienās mēs izkarinām karogus, bet sēru dienās mēs karogiem pievienojam melno lentīti. Un karoga izkāršana pat ir noteikta ar likumu, un šī procesa nedarīšana var tikt sodīta ar likumu. Un visi šie pasākumi tad arī veido kopīgu saliedētību un liek mums visiem saprast, ka mēs visi esam vienādi, lai gan mēs varam atšķirties ādas krāsā vai valodā, kādā runājam, tomēr mēs visi esam Latvieši un tāpēc arī šādu svētku svinēšana un atceres dienas ir tik svarīgas.

Bieži vien es sev jautāju, kas tad īsti ir valsts? Un tad domājot par šo jautājumu es nonāku pie secinājuma, ka valsts ir tikai cilvēku kopums, kas visi daudz vai maz piekrīt vienotai domāšanai un apdzīvo vienu zemes placi. Valstīm parasti ir savas valodas, savas tradīcijas un sava kultūra un arī Latvijai ir savas tradīcijas ar dziesmām un dejām, ar tautas tērpiem un Līgo svētku svinēšanu vai arī ar mūsu mīļo Latviešu valodu. Latvijā dzīvo nu jau zem diviem miljoniem cilvēku un tāpēc mēs neesam liela tauta un dzīvojam zemē, kas nav lielāka par 65 tūkstošiem kvadrātkilometru. Bet mums ir savi ezeri, savas upes un sezonas. Latvijas iekšzemes kopprodukts ir aptuveni 51 miljards Eiro, bet Latvijas kopējās parādsaistības, jeb kredīti ir aptuveni 12 miljardu apmērā.

Bet neskatoties uz to visu mēs esam ļoti vienota tauta, jo pat tad, ja tīrie Latvieši veido tikai nedaudz vairāk kā 60% no Latvijas iedzīvotāju kopskaita, tik un tā mēs esam spējuši izveidot sabiedrību, kas ir ļoti ticīgi valsts spēkam un kas atceras un godina mūsu senčus. Latvijas sarkan-balt-sarkanais karogs mums simbolizē spēku un tuvību, tāpēc šīs krāsa tad mēs arī izmantojam dažādu apģērbu radīšanā, kā arī aksesuāros un daudzās citās ikdienas lietās. Lai gan Latvijas iedzīvotāju skaits lēnām krīt, tomēr mēs tik un tā esam vienoti un cerams, ka ar laiku mēs būsim spējīgi noturēt šo vienotību pat tad, ja mūsu kopējais skaits lēnām saruks un tie, vecā paaudze, kas pašlaik uztur Latvijas garu un tradīcijas lēnām pazudīs. Tāpēc Latvijas nākotne ir jaunās paaudzes rokās!

Close